BIO

SVATEBNÍ A PORTRÉTNÍ FOTOGRAFKA

MICHAELA KEJDUŠOVÁ 

 

Stát se fotografkou a ještě k tomu svatební fotografkou nebyl můj sen odjakživa. Vlastně jsem se k fotografii dostala náhodou a už jsem se od ní nemohla odpoutat. Pohltila mě úplně vším a dnes bych si bez fotografie, a   hlavně té svatební, neuměla život představit. Jak jsem začala fotit svatby a založila své podnikání v michaela kejdušová PHOTOGRAPHY se dozvíte níže.  

JAK TO VŠE ZAČALO 

Vše začalo ještě na Anglo-American University v roce 2009. Měla jsem možnost v letním semestru získat nějaké další kredity a v seznamu nabízených kurzů byla i dokumentární fotografie. Aniž bych přesně tušila jaký fotoaparát doma máme, neváhala jsem a zapsala jsem se. Počáteční nadšení neopadlo, naopak mě ovlivnilo natolik, že jsem se poté rozhodla fotografii studovat na dvouletém kurzu v PHOTOGENIA Institutu v Brně pod vedením Jana Suchardy. Po absolvování studia jsem začala přemýšlet o tom, že bych se fotografií chtěla jednou živit.  

SVATEBNÍ FOTOGRAFKA

Ano, ale na které odvětví fotografie bych se měla zaměřit? Možností je přece hodně. K tomu mně pomohli kamarádi. Věděli, že fotím a proto se začínali ozývat s tím, abych jim nafotila svatbu. Navíc, byla to skvělá příležitost, jak zjistit, jestli mě svatební fotografie bude bavit. Proběhla jedna svatba, druhá, třetí a já jsem věděla, že je to ono. I při všech úskalích, které svatební fotografie obnáší jsem věděla, že zachytit moment plačících nevěst nebo ženichů je úžasné a že to není jen o stisknutí spouště na fotoaparátu. Je to vlastně příběh, který místo knihy vypráví fotografie, které nám zůstanou navždy.    

První roky vedení svého businessu jako svatební fotografka nebyly lehké, ale díky velké podpoře mého partnera a celé rodiny jsem vše zvládla lépe. Vždy jsem si přála, aby byl můj koníček i mojí profesí a stát se profesionální svatební fotografkou bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Dnes působím jako svatební fotografka v Praze a Brně.