Měl by být svatební fotograf brán jako priorita, když plánujete svatbu?

Pokud plánujete svatbu, je jasné, že máte na seznamu nesčetně věcí, které se musí zařídit a člověk přesně neví, kde začít. Nicméně, pokud se nad tím zamyslíme více obecně, jsou zde některé věci, které by měly být Vaší prioritou. 

Když zařizujete svatbu, mluvíte s mnoha dodavateli, ať už jsou to květiny, make-up, výzdoba, svatební místo apod. Všichni Vám řeknou, jak důležité je mít krásné květiny, dobré jídlo nebo úžasné šaty. Ale jsou to opravdu priority? Rozhodně neříkám, že by se měly vynechat, určitě je důležité je mít a zahrnout je do celkového konceptu svatby. Bez toho by to určitě nebylo ono, to je jasné. 

A co svatební fotograf? Měl by být tou nejdůležitější “položkou” na Vašem seznamu při zařizování svatby? Ne, určitě ne. Nicméně, když nastane taková významná životní událost, jakou svatba určitě je, měl by fotograf být na seznamu priorit, na které je potřeba se zaměřit. Svatební fotografie je důležitá, protože zachytí Váš svatební den, Vaše vzpomínky, vypráví příběh Vašeho dne, dne, na který NIKDY NEZAPOMENETE. 

Květiny zvadnou, svatební šaty sundáte a už je pravděpodobně nikdy neobléknete, svatební boty uložíte do krabice, úžasně chutné jídlo sníte, krásné svatební místo opustíte …. ale to, co Vám zůstane napořád jsou fotografie (a prstýnky). 

Nechtěla bych Vám tímto rozhodně nic znepříjemnit, jen pomoci si uvědomit, že je to o perspektivě, o uvědomění si kolik finančních prostředků vynaložíte na věci, na které nemusí být brán takový zřetel, jako je právě svatební fotografie.    

Přeji hodně sil a pevné nervy se zařizováním Vaší svatby a třeba na některé z nich se na Vás moc těším :)