Proč je důležité mít na svatbě profesionálního svatebního fotografa?

Mnozí z Vás už určitě někdy přemýšleli nad tím, proč je vlastně tak důležité mít na svatbě profesionálního svatebního fotografa. Svatbu mně přece může nafotit někdo z rodiny nebo kamarádů. Možná si říkáte, že fotografování není nic těžkého a profesionál je drahý. Tak proč? 

Nicméně, opak je pravdou. Vytvoření krásných a zajímavých fotografií tak významného dne, jakým je svatba není tak lehké, jak se zdá. Svatba je, nejčastěji, jednou za život a Vy potřebujete takového svatebního fotografa, který dokáže zdokumentovat celý svatební den a nevynechá malé detaily, které dělají fotografie výjimečnými. Profesionál používá kvalitní vybavení a ví, jak pracovat se špatnými světelnými podmínkami tak, aby vznikla krásná fotografie. Já osobně fotím na manuální režim, což znamená, že vždy mám fotografii takovou, jakou bych chtěla. 

Váš kamarád se možná dokáže připravit na fotografování po technické stránce, ale nikdy nebude mít takovou zkušenost, aby dokázal zachytit celý svatební příběh. Zachycení momentů, emocí, barev, detailů, to vše je účel svatebního fotografa, že ano? 

Některé záběry jako je první tanec nebo krájení dortu jsou plánované, ale hodně z nich nejsou. Profesionální svatební fotograf musí být rychlý a umět předvídat dopředu, aby byl schopný zachytit celkovou atmosféru s rodinou a přáteli. A pouze profesionál je schopný to dokázat. 

Provozování businessu není jednoduché, ani levné. Profesionální svatební fotograf investuje mnoho peněz do fotografického vybavení, za sta tisíce, platí pojištění a daně. Nejde jen o foto vybavení, ale také o nemalé peníze investované do marketingu a propagace jako takové. 

A jak pracuji já? Vždy si nechám dostatek času na příjezd na místo svatby. Nikoho neruším tak, aby všichni byli uvolnění a užívali si celkovou atmosféru dne. Nedívám se hostům do talířů při hostině, ani neběžím do kostela. Vždy mám oči stále otevřené, protože nechci nic zmeškat. NIC! 

Na závěr, milé nevěsty a ženichové, věřím, že strýček Sam je moc milý člověk a rodinný přítel, ale jsem si jistá, že si raději bude užívat Váš svatební den s Vámi, oslavovat a bavit se, tak jako zbytek svatebních hostů.